Somborske vesti

Danica Gazdić odlična na prvenstvu Srbije u plivanju

U Beogradu, na bazenu SC „Novi Beograd“ održano je Letnje pojedinačno i ekipno državno prvenstvo Srbije u plivanju za juniore i u apsolutnoj konkurenciji.

Somborski sportski klub "Polet" predstavljala je Danica Gazdić, koja je u obe trke, u kojima se takmičila prvog dana prvenstva, izborila plasman u finala. U disciplini 400m mešovito Danica je osvojila zlatnu medalju u kategoriji starijih juniorki, dok je u apsolutnoj konkurenciji na cilj stigla četvrta.

U trci na 400m slobodno Danica je bila četvrta u kategoriji starijih juniorki. Drugog takmičarskog dana takmičarka "Poleta" Danica Gazdić osvojila je bronzanu medalju u disciplini 200m mešovito u kategoriji starijih juniorki. U istoj kategoriji, trku na 800m slobodno završila je na četvrtom mestu. Poslednjeg takmičarskog dana Danica je osvojila zlatnu medalju u disciplini 1500m slobodno u kategoriji starijih juniorki.