Somborske vesti

Somborske rukometašice pobedom u gostima startovale u novom prvenstvu Prve lige Srbije

ŽRK Deronje – ŽRK Ravangrad 19:21 (9:16)

Sportska hala SPC u Odžacima, sudije: Dejan Marković, Borko Boškov (Vrbas). Sedmerci: Deronje 5(3), Ravangrad 5(4). Isključenja: domaće 8, gošće 14 minuta.

Deronje: Jovanović, Milivojević, Marić 1, Mitrović 1, Stojmenović 1, Kalić, Miladinović, Danilov, Dimić 12(3), Tepša, Vrekić 3, Žakula, Zorić 1, Smiljković.

Ravangrad: Benjak 1, Orlić, T. Nimak, Kojić, Beljanski 3, Srećković 8, Lazić 4(4), A. Nimak 4, Horvat, Šveljo 1, Lončar, Basta.

Novu trku za bodovima u prvenstvu Prve lige Srbije - Sever, rukometašice somborskog Ravangrada otvorile su pobedom. Protiv novajlije u ligi - za njih višem i dugo željenom prvoligaškom stepenu, Prvoj ligi, ekipe Deronja iz istoimenog mesta, pa još prvo kolo, često biva nepoznanica. Prvotimke Deronja su bile u ulozi domaćina na terenu u Odžacima, poslednjeg septembarskog nedeljnog popodneva.

Utakmicu je posebno obeležio drugi deo prvog poluvremena, kada su gošće napravile razliku 8:0 i tako u "drugom kvartalu" utakmice, praktično rešile stvar. Presudilo je ipak (prvo)ligaško iskustvo i kvalitet. Debi pred svojom publikom ŽRK Ravangrad će imati narednog vikenda a biće to već veoma ozbiljan i godinama dobro poznat rival, Radnički iz Bajmoka (o teminu utakmice ćemo obavestiti).