Somborske vesti

Čak 17 medalja za KK Somborac na prvenstvu Vojvodine

U subotu 18.marta , u organizaciji Karate Saveza Vojvodine i karate kluba ’’Železničar’’ iz Inđije održano je prvenstvo Vojvodine u sportskom karateu, koje je okupilo oko 500 mladih karatista uzrasta do 14 godina.

Takmičari karate kluba ’’Somborac’’ osvojili su 17 medalja: osam zlatnih, pet srebrnih i četiri bronzane.

Šampioni Vojvodine za 2017.godinu u svojim kategorijama u disciplini kate pojedinačno postali su: Vijoleta Beretić, Nikola Čavić, Petar Rukavina, Ema Viderker, Nataša Miličević , Danijel Kolović kao i Kristina Kosanović, koja se okitila sa dve zlatne medalje. Srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Dušan Savić, Jovan Blanuša, Ana Đuran, Kristina Kolović i Tamara Miličević. Bronzane medalje osvojili su: Dušan Radošević, Aleksandar Heđi, Dajana Antić i Vijoleta Beretić. Svi takmičari plasirali su se na Prvenstvo Srbije koje se održava 29. aprila 2017.godine.